Konsultacje w sprawie kolei przesunięte

W związku z rozwojem pandemii nie odbędą się zaplanowane na 11 lutego konsultacje dotyczące przywrócenia połączenia kolejowego.

Jastrzębskie konsultacje zaplanowane były w związku z planami budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Duża liczba zachorowań na COVID-19 uniemożliwiła jednak ich przeprowadzenie.

– Z przykrością zawiadamiamy, że zaplanowane na najbliższe tygodnie konsultacje społeczne w sprawie budowy linii kolejowej Katowice – granica państwa – Ostrawa zostają odwołane. Ta trudna decyzja została podyktowana zmieniającą się sytuacją epidemiczną i brakiem możliwości zapewnienia bezpieczeństwa Państwu – gościom naszych spotkań oraz naszym pracownikom. Zdaniem ekspertów, przeprowadzenie spotkań konsultacyjnych w założonym wcześniej terminie jest związane ze zbyt dużym ryzykiem sanitarnym – oświadczają organizatorzy.

Zanim dojdzie do spotkań na żywo, zaplanowane zostaną konsultacje on-line.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.