Kadeci Akademii Talentów wicemistrzami Polski

Juniorzy młodsi (kadeci) Jastrzębskiego Węgla poszli w ślady swoich starszych kolegów z Akademii Talentów i również zakończyli krajowe rozgrywki w swojej kategorii wiekowej ze srebrnymi medalami mistrzostw Polski.

Mistrzem Polski został zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki. Ekipa z łódzkiego zasłużenie triumfowała w całych zawodach. Był to rzeczywiście zespół, który zdominował finałowy turniej. Nasza drużyna zmierzyła się z tym rywalem dwukrotnie – w fazie grupowej i wielkim finale. I dwa razy nie zdołała pokonać tego przeciwnika.

Poza tym, nasi kadeci wygrali wszystkie pozostałe swoje spotkania. W grupie nasi akademicy zmierzyli się z Wifamą Łódź, wspomnianą Lechią Tomaszów Mazowiecki oraz Treflem Gdańsk. Nasza drużyna gładko pokonała łodzian 3:0 (25:13, 25:18, 25:21) oraz gdańszczan 3:0 (25:21, 25:14, 25:18), a starcie z Lechią zakończyło się wynikiem 1:3 (30:28, 22:25, 15:25, 19:25).

W półfinale nasi kadeci wygrali 3:1 z MOS-em Wola Warszawa (25:21, 25:17, 22:25, 25:23), natomiast finał pewnie padł łupem tomaszowian 3:0 (25:13, 25:16, 25:16).

Jeśli chodzi o nagrody indywidualne, to tytuł najlepszego libero powędrował do Maksymiliana Graniecznego, który jak pamiętamy, ma już za sobą debiut w PlusLidze oraz Lidze Mistrzów.

AT Jastrzębski Węgiel: Abram, Król, Lejawa, Rakowski, Rerych, Strzymszok, Granieczny (libero) – Dzienkowski, Gołębiowski, Gromski, Jańczyk, Brym. W kadrze turniejowej byli także: Niedziela, Wykręt, Marciniak, Piksa (libero), Cieślik, Lewandowski.

Jastrzębski Węgiel

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.