Rowery miejskie już od najbliższej soboty

84 rowery i 26 stacji będą mieli do dyspozycji jastrzębianie.

Po przerwie wraca system JASkółka. Co więcej, pojawią się w nim nowe stacje. W tym roku będzie ich aż 26. Zwiększa się również liczba dostępnych jednośladów- z 61 do 84. Będą to rowery tzw. czwartej generacji, obsługiwane, tak jak poprzednio, przez konsorcjum Orange Polska S.A. i Roovee S.A.

Aby skorzystać z roweru miejskiego, niezbędne jest  zarejestrowanie się w systemie (za pomocą aplikacji bądź strony internetowej) i wpłacenie 10 złotych początkowej opłaty (która w przypadku niewykorzystania jej na przejazdy, zostanie po zamknięciu systemu zwrócona). Najprostszym sposobem skorzystania z miejskiego roweru jest zeskanowanie kodu QR. By pojechać JASkółką, wcale nie trzeba mieć jednak smartfona – rower można wypożyczyć SMS-em lub kontaktując się z całodobowym biurem obsługi klienta.

Pierwsze 20 minut jazdy rowerem miejskim w systemie JASkółka jest darmowe, za każdą następną minutę naliczana będzie opłata w wysokości 3 groszy. Seniorzy w naszym mieście mogą jeździć za darmo (na podstawie bezpłatnie wydawanej karty seniora).

Wszystkie informacje na stronie www.rower.jastrzebie.pl

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.