Jastrzębskie przedszkolaki za kierownicą

Autobus, radiowóz, samochód osobowy – wszystkie te pojazdy miały do dyspozycji dzieci z przedszkola nr 6 podczas lekcji w miasteczku ruchu drogowego.

Specjalne „autochodziki”, przystosowane do potrzeb najmłodszych stanowiły główną atrakcję spotkania z policją, które odbyło się dziś w przedszkolu przy ulicy Wielkopolskiej. Dzięki nim dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, jak to jest prowadzić samochód. A trudności na trasie było wiele: przejścia dla pieszych, sygnalizacja świetlna, rondo, pojazdy uprzywilejowane… Przedszkolaki z zapałem ćwiczyły swoje umiejętności, a przy okazji utrwalały najważniejsze zasady ruchu drogowego.

– Przez zabawę chcemy dotrzeć do najmłodszych mieszkańców naszego miasta, czyli przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Dzięki temu mogą poczuć nie tylko jak to jest być pieszymi, ale również postawić się w sytuacji kierowcy: czy to samochodu osobowego, czy to radiowozu, czy to autobusu. Chcemy zwrócić ich uwagę na to, że przejście dla pieszych nie zawsze jest bezpiecznym miejscem. Myślę, że dzięki tej zabawie przepisy ruchu drogowego zostaną przez dzieci bardzo szybko przyswojone

– mówiła asp. Halina Semik z jastrzębskiej Policji.

Po zajęciach dzieci zostały obdarowane odblaskami i kolorowankami. We wrześniu podobne zajęcia będą prowadzone w pozostałych jastrzębskich szkołach i przedszkolach. Miasteczko ruchu drogowego zostało zakupione dzięki wsparciu miasta Jastrzębie-Zdrój.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.