Łańcuch papierowych drzew z rekordem Guinnessa

25 krajów i 18100 papierowych drzew i zasadzony las. Czterolatki z Jastrzębia-Zdroju wzięły udział w biciu rekordu Guinnessa.

Choć mają dopiero 4 lata, już znalazły się w Księdze rekordów Guinnessa. Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju wraz z partnerami ze społeczności eTwinning stworzyły najdłuższy na świecie łańcuch papierowych drzewek.

Choć do pobicia rekordu wystarczyło ich 5000, udało się stworzyć łańcuch liczący 18 100.

– Dzieci wykorzystując różnorodne techniki plastyczne przygotowywały drzewa według szablonu założyciela i pomysłodawcy projektu, Patryka Tremla z Austrii. Drzewa ozdabiane były według pór roku. Dzieci umieszczały na nich też swoje marzenia, rysowały rodzinę, najciekawsze miejsca w naszym kraju i mieście

– mówi Anna Bębenek, nauczycielka grupy „Kaczuszek” z PP18.

– Moja grupa wykonała ponad 200 takich drzew. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do wykonania zadania. Jestem bardzo dumna z moich „Kaczuszek”, ich zaangażowania i wytrwałości. Wszyscy bardzo się cieszymy, że udało nam się ustanowić Rekord Guinnessa

– dodaje.

Razem z jastrzębskimi przedszkolakami w projekcie wzięły udział dzieci z 25 krajów. Na każde 50 papierowych drzew zostanie zasadzone jedno prawdziwe. Oznacza to, że dzięki całej akcji powstanie las liczący 362 drzewa.


Volksschule 1 Gratkorn

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.