Transgranicznie o gospodarce

Przedstawiciele Polski, Czech i Słowacji rozmawiali w Ostrawie o przyszłości regionów i współpracy gospodarczej.

Już po raz XXVII przedsiębiorcy, samorządowcy i przedstawicie środowisk naukowych z trzech państw spotkali się w Ostrawie aby rozmawiać o przyszłości miast i województw w obliczu trwającej transformacji energetycznej, gospodarczej i społecznej przygranicznych regionów.  Spotkanie jest przede wszystkim platformą do nawiązania kontaktów między przedsiębiorcami oraz okazją dla rozwijania inicjatyw transgranicznych.

– Współpraca gospodarcza przedsiębiorców z terenów przygranicznych jest kluczowa dla dywersyfikacji ekonomicznej i energetycznej naszych regionów. Każda inicjatywa mająca na celu nawiązywanie kontaktów biznesowych jest cenna i zawsze będzie wspierana przez samorządy po obu stronach granicy

– powiedziała Anna Hetman.

Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Czesko-Polska Izba Handlowa z siedzibą w Ostrawie, a współorganizatorami –  instytucje otoczenia biznesu, zwłaszcza regionu Morawsko-Śląskiego, województw opolskiego i śląskiego oraz słowackiego regionu Żylińskiego.

Tematami tegorocznej konferencji  były przede wszystkim woda i węgiel i związane z nimi gospodarczy i środowiskowy wymiar transformacji energetycznej  regionów górniczych.

W spotkaniu wzięła udział Prezydent Jastrzębia-Zdroju, Anna Hetman, Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Wojciech Kałuża oraz Jan Bondaruk –  Zastępca Dyrektora Naczelnego ds. Inżynierii Środowiska GIG Katowice.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.