Senior znajdzie tutaj bezpieczne miejsce

W ramach realizacji projektu „Akademia Seniora” Ośrodek Pomocy Społecznej wychodzi z nową inicjatywą wsparcia osób starszych w naszym mieście.

Głównym założeniem projektu jest wzrost dostępności i jakości usług społecznych dla osób niesamodzielnych w podeszłym wieku.

Dzienny Dom Pomocy, z którego będą mogli korzystać seniorzy w trudnej sytuacji życiowej mieści się przy ulicy Wrzosowej. To miejsce, gdzie uczestnicy znajdą bezpieczną przestrzeń do osobistego rozwoju oraz opiekę.

– W codziennej pracy coraz częściej zauważamy, że właśnie ta grupa mieszkańców wymaga od nas największego wsparcia. W Jastrzębiu-Zdroju mieszka wiele osób w wieku senioralnym, ich bliscy nie mogą się nimi zajmować. Dzienny Dom Pomocy to również odpowiedź na potrzeby osób starszych, które szukają miejsca, gdzie mogą aktywnie spędzić czas w towarzystwie innych i brać udział w stałych codziennych zajęciach. Zapewnienie opieki dla seniorów to jedno z najważniejszych wyzwań, przed jakimi staje nasze miasto

– podkreśla zastępca dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Monika Konieczny.

DDP będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach dostosowanych do indywidualnych potrzeb uczestników oraz ich rodzin – minimum 8 godzin dziennie. Oprócz opieki oferuje również zajęcia mające na celu zagospodarowanie wolnego czasu, rozwijające indywidualne umiejętności i zainteresowania uczestników, pomoc psychologiczną, warsztaty prozdrowotne, zajęcia edukacyjne, spotkania integracyjno-kulturalne i wiele innych.

DDP będzie dostosowany do potrzeb osób z niego korzystających. Będzie posiadał 2 pokoje dziennego pobytu – do terapii grupowej i rehabilitacji, w tym jadalnię, pokój do wypoczynku, pokój do terapii indywidualnej, aneks kuchenny oraz 2 łazienki.

Uczestnicy w przypadku braku możliwości dotarcia i powrotu z DDP oraz ze względu na stan zdrowia, mogą korzystać ze zorganizowanego transportu. Ponadto, każda osoba będzie miała zapewnione 2 posiłki w ciągu dnia.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w tej formie wsparcia zapraszamy do kontaktu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej znajdującym się przy ulicy Opolskiej

tel. kontaktowy: 0-32 43 49 616 lub 0-32 43 49 617
e-mail: sekretariat@ops.jastrzebie.pl

Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.