JAZZtrzębie Festiwal odbył się zgodnie z planem

Kolejna edycja Festiwalu JAZZtrzębie już za nami. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, wydarzenie, które pierwotnie miało mieć swój wielki finał w kwietniu, zostało przesunięte i część z udziałem publiczności rozpoczęła się dopiero 8 czerwca. Niemniej, jak podkreślają organizatorzy w festiwalowym podsumowaniu, była to jedna z pierwszych okazji do obcowania z muzyką na najwyższym światowym poziomie na żywo i z okazji też skorzystało wielu jastrzębian.

Festiwal zainaugurował koncert Anny Marii Jopek Quartet w kinie Centrum, gdzie artyści zaprezentowali jazzowe aranżacje inspirowane polską muzyką ludową, natomiast 9 czerwca przy pałacu w Boryni zagrał Adriano Trindade Quartet – muzycy są specjalistami w łączeniu dźwięków samby i jazzu, czym uraczyli słuchaczy podczas plenerowego koncertu.

Trudno sobie wyobrazić, by festiwal mógł się odbyć bez zaangażowania rzeszy osób odpowiedzialnych za zaplecze techniczne, wsparcia władz miasta, ale przede wszystkim samych muzyków, dla których możliwość wystąpienia pierwszy raz w tym roku przed publicznością okazała się bezcenna. „Świetnie się stało, że mogliśmy zorganizować koncerty z udziałem publiczności w czerwcu. Dla wielu z Was była to okazja do kontaktu z muzyką na żywo od wielu miesięcy i życzylibyśmy sobie aby tak już zostało.” – skomentowali organizatorzy w poście na portalu Facebook, w którym podziękowali wszystkim osobom zaangażowanym w sukces JAZZtrzębie Festiwalu.

JAZZtrzębie Festiwal to cykliczne święto fanów jazzu, które odbywa się już od 2014 roku. Dyrektorem artystycznym, pomysłodawcą oraz muzykiem rezydentem jest Przemysław Strączek, któremu przy tworzeniu wydarzenia przyświecała idea promocji gatunku, jak i integracji muzycznej.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok