Budujemy przyjazne przestrzenie

Żelazny Szlak Rowerowy i Szkoła Podstawowa nr 17 mają szansę zdobyć tytuł „Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Śląskiego”.

To już 22 edycja konkursu na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną” pod patronatem marszałka województwa śląskiego. Jego celem jest promocja rozwoju i poprawa środowiska zamieszkania. Nagradzane są najlepsze projekty zrealizowane na terenie województwa śląskiego w ubiegłym roku kalendarzowym.

– Dobrej jakości przestrzeń, mająca charakter użyteczności publicznej przyczynia się do gospodarczego i społecznego rozwoju w skali lokalnej i regionalnej. Dlatego tak ważne jest kształtowanie i ochrona jej wysokiej jakości

– argumentują twórcy konkursu.

Jastrzębie-Zdrój jest jedną z 25 gmin, które zgłosiły swoje obiekty: Żelazny Szlak Rowerowy i Szkołę Podstawową nr 17. O tytuł najlepszej przestrzeni rywalizuje 31 obiektów na Śląsku.

Zgłoszone prace ocenia Jury złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w ramach obchodów Śląskich Dni Architektury.

Poza głównym konkursem trwa plebiscyt internetowy, który wyłoni zwycięzcę w kategorii „Nagroda Internautów”. Głosować można tutaj.

Wśród uczestników głosowania rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.Głosować można do końca sierpnia.

Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.