Wsparcie dostosowane do potrzeb

Klub Integracji Społecznej stał się częścią OPS-u.

Długotrwałe bezrobocie, niepełnosprawność, bezdomność, uzależnienia, pobyt w zakładzie karnym czy choroba psychiczna – z takimi prowadzącymi do ubóstwa problemami najczęściej zmagają się klienci Klubu Integracji Społecznej.

Choć sam Klub działa w naszym mieście od 2016 roku, dopiero niedawno stał się częścią struktury Ośrodka Pomocy Społecznej. Wcześniej działał w ramach projektu „O krok do przodu”.

– Klub Integracji Społecznej stanowi istotny element całego katalogu usług jaki oferuje Ośrodek. Jest to miejsce spotkań dla osób pozostających bez zatrudnienia, poszukujących pracy oraz możliwości własnego rozwoju. To miejsce dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje i poznać osoby w podobnej sytuacji życiowej

 mówi Klaudia Nietrzebka, dyrektorka OPS.

Instytucja mieści się przy ulicy Wrzosowej 4-8-12. Pomaga wykluczonym zintegrować się ze społeczeństwem, pokonać problemy i zwiększyć ich kompetencje zawodowe i społeczne. Do Klubu kierują ich zwykle pracownicy socjalni OPS-u. Wystarczy, że osoby potrzebują i chcą zmienić swoją sytuację życiową.

Wsparcie jest dostosowane do potrzeb każdego z osobna. Czasami to pomoc prawna, psychologiczna, mediacje a czasami doradztwo zawodowe czy zajęcia indywidualne i grupowe.

Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.