Jastrzębie-Zdrój z dwiema nominacjami do nagrody „Marka Śląskie”

Szansę na nagrodę ma klub JKH GKS Jastrzębie i Żelazny Szlak Rowerowy.

Jastrzębie-Zdrój w tegorocznej, dwunastej, edycji konkursu „Marka Śląskie” zostało docenione dwukrotnie. Decyzją kapituły konkursowej w kategorii Turystyka i Rekreacja nominowany został Żelazny Szlak Rowerowy, zaś w kategorii Sport – Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie.

– Bardzo cieszą nas te nominacje. To prawdziwe wyróżnienie. Klub JKH zdobył w tym roku Puchar Polski, Superpuchar oraz najważniejsze trofeum, pierwsze w historii klubu mistrzostwo kraju. Z kolei Żelazny Szlak Rowerowy jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków w Polsce oraz na pograniczu polsko-czeskim, a liczba jego użytkowników bije kolejne rekordy popularności. Trzymam kciuki i kibicuję, by udało nam się zdobyć obie nagrody. Gratuluję też innym nominowanym

– mówi prezydent Anna Hetman.

„Żelazny” konkuruje między innymi z Nitowaną Wieżą Ciśnień w Będzinie-Grodźcu, Zamkiem Piastowskim w Raciborzu, Mariną Gliwice czy Rodzinnym Parkiem Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim. Z kolei w kategorii „Sport” nasi hokeiści zmierzą się z Klubem Sportów Azjatyckich ATEMI i Beskidzkim Klubem Tenisowym Advantage z Bielska-Białej.

„Marka – Śląskie” to prestiżowa nagroda i podziękowanie za znaczący wkład w rozwój województwa śląskiego i tworzenia rozpoznawalnej marki Śląska. Nagrody przyznawane są w trzynastu kategoriach: gospodarka, nauka, kultura, dziedzictwo kulturowe regionu, sport, turystyka i rekreacja, produkt, usługa, zdrowie, organizacje pozarządowe, społeczna odpowiedzialność biznesu, media i osobowość roku.

Kapitule Konkursu przewodniczy Marszałek Województwa Śląskiego. Składa się ona z 5 członków stałych oraz 6 powoływanych kadencyjnie. Członków stałych Kapituły – reprezentujących Marszałka Województwa Śląskiego, Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach, TVP Katowice, Radio Katowice i Dziennik Zachodni – powołuje i odwołuje Marszałek Województwa Śląskiego.

Wyniki konkursu poznamy 4 września 2021 roku podczas XXVII Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach.

Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.