W świecie ptaków – spacer ornitologiczny z Pawłem Pstrokońskim

Zapraszamy na nietypowe spotkanie autorskie z Pawłem Pstrokońskim, który zabierze nas na ornitologiczny spacer po Parku Zdrojowym. Autor książki „Wszystkie okna dla oknówek” opowie o codziennych zmaganiach ptaków żyjących w miastach. Wspomniana książka jest zapisem ornitologicznej pasji autora. Podczas spaceru poznamy wiele ciekawych informacji na temat świata przyrody.

Ubierzcie wygodne buty, zabierzcie lornetki i przyłączcie się do nas. Czekamy na Was 28 sierpnia o godz. 10:00 pod „Masnówką” w Parku Zdrojowym.

Paweł Pstrokoński – ornitolog i popularyzator wiedzy o przyrodzie. Prowadzi wycieczki terenowe, prelekcje i warsztaty, występuje w audycjach radiowych i pisze do prasy. Publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Wiedzy i Życiu” oraz „Zieleni Miejskiej”. Aktywnie włącza się też w działania związane z ochroną przyrody w Warszawie. Razem z oknówkami mieszka na warszawskim Żoliborzu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.