Tak rosną nowe mieszkania

Budynek, który pomieści 33 mieszkania wykończone w wysokim standardzie, zaczyna nabierać kształtów.

Jeszcze niedawno w Zdroju mogliśmy oglądać ledwie fundamenty nowego bloku budowanego przez TBS „Daszek”.  Tymczasem na placu budowy trwają już prace murarskie:

– Obecnie wznoszone są ściany zewnętrzne wraz z trzpieniami i słupami żelbetowymi oraz ściany wewnętrzne z pustaków ceramicznych. Prowadzony jest również montaż stropów prefabrykowanych. W segmencie C trwają prace murarskie I piętra. Roboty murarskie na I piętrze zamierzamy skończyć już w przyszłym miesiącu. Wówczas też kondygnacja ta zostanie przykryta prefabrykowanym stropem

– wyjaśnia Dariusz Chmielewski, członek zarządu TBS-u.

Nowy blok TBS-u będzie liczył sobie 5 kondygnacji. Mieszkania, które się w nim znajdą, zostały zaplanowane zgodnie z uwagami zgłaszanymi przez osoby zainteresowane ich najmem. Będą one liczyły sobie od 51 do 77 metrów kwadratowych. Na podłogach, w kuchniach i łazienkach zamontowane zostaną panele i płytki ceramiczne. Na wyposażeniu znajdą się piece gazowe CO/CWU, piece gazowe z piekarnikami i armatura sanitarna. W budynku będzie 21 miejsc postojowych w garażu podziemnym wielostanowiskowym. Przewidziano również parking zewnętrzny.

Koszt całej inwestycji to 9 milionów 470 tysięcy złotych, a jej zakończenie zaplanowano na połowę przyszłego roku.

Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.