998 przełączy się na 112

Od 9 września 2021 roku mieszkańcy województwa śląskiego dzwoniąc pod numer 998 połączą się bezpośrednio z operatorem numeru alarmowego 112.

Numer przełączany będzie kolejno w każdym powiecie, aż obejmie całe województwo. To usprawnienie systemu powiadamiania ratunkowego, które pozwoli na sprawniejsze powiadamianie i dysponowanie odpowiednich służb. W województwie śląskim przełączanie numeru 998 na 112 zaplanowano między 9 a 20 września 2021 roku.

– Osoba, która zadzwoni na ten numer dodzwoni się do operatora numerów alarmowych, który zgodnie z procedurami zapyta o wymagane informacje i za pomocą systemu teleinformatycznego przekaże zgłoszenie do właściwego dyżurnego

– przekazuje Tomasz Michalczyk, dyrektor Wydziału Powiadamiania Ratunkowego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Przypominamy, że z numerów alarmowych należy korzystać tylko w sytuacji potrzeby dokonania zgłoszenia alarmowego. Przy potrzebie innego kontaktu z funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej można dzwonić na numer jastrzębskiej komendy: 47 59 508.

Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.