Posprzątajmy wspólnie miasto

Akcja sprzątania świata odbędzie się od 7 do 12 września. Zakończy się Piknikiem Ekologicznym.

Wspólnie posprzątamy OWN, Jar przy ulicy Turystycznej, Park Uniwersytecki (park za budynkiem Spółki Brackiej) i las Kyndra. Worki na śmieci i rękawice zostaną rozdane na miejscu przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Osoby, które chcą wziąć udział w Sprzątaniu Świata w innych dniach lub godzinach zapraszamy po odbiór worków i rękawic w godzinach pracy urzędu w pokoju 509A.

Zakończeniem i podsumowaniem akcji będzie Piknik Ekologiczny. Odbędzie się 12 września między 14.00 a 18.00 w Jarze Południowym. W programie zaplanowano między innymi „live cooking” miłośniczki i propagatorki nurtu „zero waste” Jagny Niedzielskiej, udział Remigiusza Rączki, warsztaty dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.

Podczas pikniku swoje stoiska będą mieli między innymi: Rowerowe kino czy Bus MobilneCentrum Edukacji Ekologicznej z systemem fotowoltaiki. Pojawią się też przestrzenne gry edukacyjne i wystawa o segregowaniu śmieci.

Program sprzątania:

7 września od 12.00 do 15.30 – OWN

8 września od 12.00 do 15.30 – Jar przy ul. Turystycznej oraz przy ul. Broniewskiego (hala widowiskowo-sportowa)

9 września od 14.00 do 17.00 – Park Uniwersytecki (spotkanie koło poczty przy 1. Maja)

11 września od 10.00 do 14.00 – Las Kyndra

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.