To był bieg na setki łap!

Około 140 zawodników wystartowało w IV Jastrzębskim DogTrekkingu „TropDoGrzybka”.

5 lub 10 kilometrów. Tyle wynosiła długość trasy poprowadzonej w lesie Kyndra, jaką mieli do przebycia uczestnicy IV Jastrzębskiego DogTrekkingu. Najlepsi musieli wykazać się jednak nie tylko szybkością, ale również świetną orientacją w terenie, a przede wszystkim znakomitym porozumieniem z czworonogiem. Choć bowiem w zawodach występowali wszyscy: i doświadczeni biegacze, i rodziny z dziećmi, to właśnie relacja z psem i wspólna zabawa były tu najważniejsze.

Sądząc po uśmiechach osób powracających z trasy, wszystko się  świetnie udało. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Te uśmiechy nas dopingują do tego, by odbyła się kolejna edycja. Ta była naszym zdaniem bardzo udana. Przyjechało wielu zawodników, z roku na rok jest tendencja zwyżkowa, jeśli chodzi o ich liczbę – mówił Rafał Grzybek, organizator.

By ukończyć bieg z sukcesem, zawodnicy musieli zameldować sie w kilku punktach wyznaczonych na trasie. Tam czekali na nich harcerze.

Co roku staramy się trochę urozmaicać trasy. Rok temu trzeba było donieść  na metę kubek z wodą. W tym roku – wrzucić do kubełka worek z kamykiem. Było przy tym sporo śmiechu, ale ta zabawa miała też walor edukacyjny: chcemy przypominać uczestnikom, że po psach należy sprzątać – zaznacza Rafał Grzybek.

Jak podkreśla organizator, edukowanie właścicieli psów stało się jednym z istotniejszych zadań, stojących przed DogTrekkingiem „TropDoGrzybka”.

Oprócz tego, że mamy mnóstwo radości z posiadania czworonoga, musimy też być za niego odpowiedzialni. Edukowanie właścicieli psów to bardzo ważne zadanie i jeden z głównych kierunków, w jakich chcemy, by nasza impreza się rozwijała – mówi Rafał Grzybek.

Stąd też na miejscu można było się nauczyć między innymi tego, jak udzielać czworonogom pierwszej pomocy. Bardzo ważne miejsce wśród zaproszonych gości zajmowały organizacje wspierające zwierzęta: fundacja Zwierzęca Arkadia z Pszczyny i Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt – Koty Psy i My z Wodzisławia. Warunkiem uczestnictwa w biegu było dokonanie wpłaty na konto jastrzębskiego schroniska dla zwierząt.

Uczestnicy DogTrekkingu mogli na miejscu odwiedzić także stoiska, prezentujące zabawki i inne gadżety dla zwierząt. Czekała na nich również strefa gastronomiczna.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.