Rajd Śląska. Już w ten weekend utrudnienia w ruchu

11 września odbędą się Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Sprawdź, gdzie napotkasz utrudnienia.

Odcinek specjalny w Jastrzębiu-Zdroju będzie wiódł ulicami: Jana Matejki, Ruptawiec, Libowiec, Grzybowa, Żyzna, Kłosowa, Niepodległości, Spółdzielcza, Skotnia, Żytnia, Kolonia Jana, Podleśna, Rolnicza, Klubowa.

Harmonogram czasowy:

  • Zamknięcie dróg związane z odbiorem trasy na pierwszy przejazd nastąpi o godz. 9:25.
  • Przejazd pierwszej załogi – 10:55
  • Koniec przejazdu i umożliwienie ruchu lokalnego – 13:25
  • Przerwa mająca na celu umożliwienie rozładowania ruchu lokalnego.
  • Zamknięcie dróg związane z odbiorem trasy na drugi przejazd – 15:15
  • Start pierwszej załogi – 16:45
  • Otwarcie dróg po zakończonych zawodach – 18:20

W celu kontaktu mieszkańców z organizatorem i zgłaszania zaplanowanych wyjazdów została uruchomiona infolinia pod numerem 697 080 764. Zgłoszeń należy dokonywać najpóźniej na 3 dni przed rajdem. W dniu rajdu informacji będą udzielały służby porządkowe rozlokowane na całej trasie rajdu.

Bazą Rajdu Śląska, będącego 5. rundą ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, będzie Stadion Śląski w Chorzowie. Odcinek specjalny w Bziu i Ruptawie zawodnicy przejadą dwukrotnie – w sobotę, 11 września. Kibice będą mieli okazję zobaczyć ponad setkę załóg, nie tylko w najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych rajdówkach, ale również w samochodach historycznych.

Drugi przejazd jastrzębskiego odcinka zostanie rozegrany jako Power Stage. W mistrzostwach Polski to dodatkowo punktowana próba, więc z pewnością żaden z kierowców nie odpuści i czeka nas wspaniałe motoryzacyjne widowisko.

Tegoroczna edycja Rajdu Śląska jest elementem obchodów 100-lecia Powstań Śląskich. W 1921 roku wybuchło III Powstanie Śląskie, które było jedną z pięciu polskich insurekcji zakończonych sukcesem. By przyczynić się do upamiętnienia tych wydarzeń, odcinek specjalny Rajdu Śląska na Stadionie Śląskim nosi nazwę Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.