Przyjdź na Piknik Ekologiczny

Jagna Niedzielska i Remigiusz Rączka będą gotować na Jarze Południowym.

Piknik Ekologiczny odbędzie się 12 września na Jarze Południowym. Impreza zacznie się o 14.00 i potrwa kilka godzin. W programie zaplanowano między innymi „live cooking” miłośniczki i propagatorki nurtu zero waste Jagny Niedzielskiej, udział Remigiusza Rączki, warsztaty dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.

Na pikniku będą obecne stoiska Miejskiej Biblioteki Publicznej i Warsztat,ów Terapii Zajęciowej, Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego oraz fundacji Arka.W „Rowerowym kinie” dzieci i młodzież pedałując wytworzą prąd niezbędny do wyświetlenia filmu. Będzie też bus mobilnego Centrum Edukacji Ekologicznej z systemem fotowoltaiki na dachu. Wewnątrz busa znajdziemy urządzenia zasilane tylko energią słoneczną. Zobaczymy też instalację „Wielokąt edukacyjny” 5R (reduce, recycling, rot, reuse, repair), zagramy w przestrzenne memory i inne gry a przedszkolaki będą mogły wspólnie ułożyć gigantyczne puzzle.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa pod nr tel. 32 4785 326.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.