Jastrzębianie kochają rower

W ramach akcji „Jastrzębie kocha rower” odbył się rajd oraz piknik.

Rajd rowerowy zgromadził imponującą liczbę miłośników dwóch kółek. Jastrzębianie wystartowali spod hali widowiskowo-sportowej z samego rana, ich przejazd trwał kilka godzin, długość trasy wynosiła około 25km.

Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej jako formy aktywnego wypoczynku, poznanie tras rowerowych wokół naszego miasta oraz zachęcanie do zdobywania „Kolarskiej Odznaki Turystycznej”.

Po południu odbył się piknik z licznymi atrakcjami. Uczestnicy imprezy mogli spróbować swoich sił na mobilnym pumptrucku. Odbyły się również zawody dla najmłodszych oraz nauka poprawnej techniki jazdy. Dużym zainteresowaniem podczas wydarzenia cieszył się fruit bike, czyli rower z blenderem. Pod halą widowiskowo-sportową pojawił się Bus Profilaktyczny Ruchu Drogowego z KWP Katowice. Nie zabrakło też konkursów z nagrodami.

Organizatorami imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Jastrzębie-Zdrój oraz Klub Turystyki Rowerowej “Wiercipięta”.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.