„Zatrzymane chwile” w „Ciasnej”

Galeria „Ciasna” zaprasza na wernisaż wystawy Magdaleny Puch-Podgórskiej.

Wernisaż wystawy „Zatrzymane chwile” Magdaleny Puch-Podgórskiej odbędzie się 16.09.2021 o godz. 18:00.

Magdalena Puch-Podgórska to uczennica Renaty Dziadek, której zawdzięcza zachwyt nad sztuką i pierwszą wystawę indywidualną na szkolnym korytarzu. W 2002 r. obroniła dyplom z rzeźby w pracowni prof. Jana Hermy na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Jest autorką rzeźby ukrzyżowanego Jezusa przy kancelarii parafii NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju, obrazu św. Brata Alberta w kościele pod Jego wezwaniem w tymże mieście, płaskorzeźby Kornela Makuszyńskiego w Szkole Podstawowej w Golasowicach.

Wykonywała projekty witraży, malowała ceramikę oraz inne drobne formy użytkowe.

Realizuję swoje marzenia w rodzinie, przy drugim człowieku, który zadziwia mnie nieustannie. Prezentowane prace to wynik zachwytu nad człowiekiem i próba uchwycenia jego tajemnicy w zatrzymanej na papierze chwili. Dlatego właśnie rysunek towarzyszy mi najczęściej, bo wszystko czego potrzebuję mam pod ręką – zapowiada autorka.

Wystawa będzie trwać od 16.09.2021 do 11.10.2021.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.