JAZZ zabrzmi w Pałacu!

To wyjątkowe wydarzenie: rozpoczynające trasę, jaką Przemysław Strączek Trio zagra z mistrzem saksofonu Andym Sheppardem, oraz nowy cykl jastrzębskich koncertów.

Już 30 września pałac w Boryni stanie się jednym z przystanków – obok m.in. Teatru Roma – na trasie koncertowej grupy Przemysław Strączek Trio z udziałem znanego saksofonisty Andy’ego Shepparda. Jak podkreśla Przemysław Strączek, Sheppard to wybitny muzyk, idealnie dopełniający dotychczasowy skład:

Andy’ego Shepparda poznałem, słuchając płyt z wytwórni ECM. Bardzo spodobało mi się jego brzmienie. Te nagrania zainspirowały mnie do zorganizowania wspólnego występu podczas festiwalu JAZZtrzębie 2 lata temu. Koncert grało nam się wyśmienicie. Zauważyłem, że jego muzyka wpływa też w jakiś sposób na mnie i cały zespół. To cechuje naprawdę wybitne postaci – potrafią pięknie korespondować z innymi ludźmi, inspirować ich do wspólnego grania. Obecność Shepparda zupełnie zmienia charaterystykę tego kwartetu. Grając z takim muzykiem, okazuje się, że człowiek jest w stanie otworzyć się na scenie na rzeczy, których wcześniej nie robił – mówi Przemysław Strączek.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć zarówno utwory znane płyty „Fig Tree”,  te napisane przez Andy’ego Shepparda,  jak i nowe kompozycje Przemysława Strączka.

Chciałbym nawiązać do płyty „Fig Tree” i w ramach trasy promować również ten winyl. Ze względu na pandemię po wydaniu płyty zagrałem raptem kilka koncertow. Dlatego ważne jest dla mnie, by ten materiał móc przedstawić szerszej publiczności również na żywo – tłumaczy Przemysław Strączek.

Andy Sheppard (saksofon) i Przemysław Strączek (gitara) zagrają z Wojciechem Pulcynem na kontrabasie i Patrykiem Doboszem na perkusji.  W ramach tej trasy muzycy pojawią się – prócz Jastrzębia-Zdroju – w Warszawie, Poznaniu i Zielonej Górze. Koncert w Boryni to podwójna inauguracja: nie tylko występów Przemysław Strączek Trio z Andym Sheppardem, ale i nowego cyklu muzycznego.

Ta jesienna trasa, która odbędzie się we wrześniu i w październiku, była planowana już rok wcześniej. Udało się ją rozszerzyć o jeszcze jeden koncert. Zagramy ich zatem cztery i wtedy zobaczymy, co dalej. Koncert w Boryni będzie natomiast ważny równiez z innego powodu. To inauguracja nowego cyklu „JAZZ w Pałacu”. Jeszcze nie wiadomo, z jaką częstotliwością będą się one odbywać, ale bardzo chciałbym, żeby  w tym miejscu – również poza festiwalem JAZZtrzębie – rozbrzmiewała muzyka jazzowa. Pałac w Boryni, z jego kameralną salą, i jazz świetnie do siebie pasują – podkreśla Przemysław Strączek.

Harmonogram koncertów w ramach trasy koncertowej:

30/09 – Pałac Borynia, JAZZtrzębie, Jazz w Pałacu.

01/10 – Teatr Muzyczny Roma, Warszawa

02/10 – Blue Note, Poznań

03/10 – Piekarnia Cichej Kobiety, Zielona Góra

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.