Wspólnie z KSSE walczymy o sprawiedliwą transformację

Jastrzębie-Zdrój podpisało porozumienie, które pomoże w przekształceniu terenów pokopalnianych w obszary inwestycyjne.

Porozumienie, podpisane między Jastrzębiem-Zdrojem, Mszaną, Godowem, Świerklanami i Katowicką Specjalna Strefą Ekonomiczną, dotyczy przygotowania pokopalnianych terenów inwestycyjnych poprzez ich rewitalizację (m.in. opracowania projektu kompleksowego zagospodarowania terenów po KWK JAS MOS).  Partnerami merytorycznymi zostały Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz GIG Instytut Badawczy. 

Kooperacja jest kluczowa ze względu na złożoność wyzwań związanych z transformacją –  wymaga ona zmian legislacyjnych, planistycznych i podatkowych.  Jak podkreślali sygnatariusze porozumienia, wszystkie jego strony mają doświadczenie w skutecznej realizacji tego typu projektów, a dodatkowo łączy je wspólny cel.

– Bardzo się cieszę z podpisanego porozumienia. W moim przekonaniu otwiera ono drogę do realnych i skutecznych działań służących maksymalnemu  wykorzystaniu możliwości stwarzanych przez  sprawiedliwą transformację – podsumowała dzisiejsze wydarzenie Anna Hetman.

– Jestem pod wrażeniem zaangażowania i aktywności Pani Prezydent Anny Hetman w działania związane z transformacja regionów górniczych – powiedział dr Janusz Michałek Prezes KSSE.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.