Zostaw samochód! Jedź z nami za darmo!

Z okazji Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Jastrzębiu-Zdroju można jeździć miejskimi rowerami za darmo. 22 września darmowa będzie komunikacja miejska.

Od 16 września każdy użytkownik systemu rowerów miejskich JASkółka przez tydzień będzie mógł korzystać z nich za darmo. 22 września 2021, w Europejskim Dniu Bez Samochodu, dodatkowo do akcji przyłączy się Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju. Wówczas także autobusami miejskimi będzie można jeździć bez opłat.

Aby skorzystać za darmo z rowerów miejskich, należy – jak zwykle – wypożyczyć je za pośrednictwem aplikacji. Opłaty nie będą naliczane od godziny 6.00 16 września do godziny 22.00 dnia 22 września.

Bez biletu autobusowego będzie mogła natomiast podróżować osoba posiadająca przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu oraz dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość. Co ważne, kierowcy mogą podróżować za darmo cały dzień, wszystkimi liniami MZK, a więc na terenie kilkunastu gmin regionu.

Dobrze jest dbać o środowisko. Musimy myśleć o tym, jak nasze codzienne decyzje mogą poprawić jego stan i wpłynąć na ekosystem – podkreśla prezydent miasta, Anna Hetman.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.