Utrudnienia w ruchu drogowym

19 września, w związku z organizacją biegu ulicznego – „Kobiety na 5+”, w godzinach od 11.30 do 14.00, wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w centrum miasta.

VII Jastrzębski Bieg Kobiet „Kobiety na 5+” i V Marsz Nordic Walking odbędą się 19 września 2021r (niedziela) na dystansie 5 km w godzinach od 12:00 do 13:30.

Start i meta imprezy znajduje się przy Hali Widowiskowo-Sportowej – Aleja Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju.

Zawodniczki podzielone na tury startowe będą startowały w krótkich odstępach czasowych, a start pierwszej tury odbędzie się o godzinie 12:00.

Wszystkie panie wystartują z Alei Jana Pawła II na wysokości Hali Widowiskowo-Sportowej, pod prąd do skrzyżowania z ul. Prostą, gdzie nastąpi przebiegnięcie z lewej nitki jezdni (prowadzi pod prąd) na prawą zgodnie z kierunkiem ruchu. Następnie przebiegną przez Rondo Sikorskiego do Alei J. Piłsudskiego, przez Rondo Centralne do skrzyżowania z ul. Harcerską i Katowicką (nawrót), kierując się drugą nitką jezdni do skrzyżowania z ulicą Leśną (skręt w prawo) i po ok.100m skręcając w lewo podążając w kierunku mety przy Hali Widowiskowo-Sportowej.

Orientacyjny plan zamknięcia i otwarcia poszczególnych odcinków drogi, które będą zabezpieczać policjanci z jastrzębskiej drogówki, będzie przebiegać następująco:

  • Odcinek drogi od Hali Widowiskowo-Sportowej (Al. Jana Pawła II), gdzie nastąpi start uczestniczek, do skrzyżowania z ulicami Harcerską i Katowicką (nawrót) będzie zamknięty w godzinach od ok. 11:30 do ok. 13:30
  • Odcinek drogi od skrzyżowania z ulicami Harcerską i Katowicką w kierunku Alei Jana Pawła II do Hali Widowiskowo-Sportowej będzie zamknięty w godzinach od 11:30 do ok. 14:00

W związku z biegiem wystąpią utrudnienia w kursowaniu autobusów linii: B10, B12, B13, B14, C10, C11, C13, C14, C15, C18, C19, M10, R10, R11, S10, S14, S15, W10.

Dojazd do szpitala w godz. 11:30 do 14:00 będzie możliwy od Alei Jana Pawła II, od strony ulic Kusocińskiego, Władysława Jagiełły i Armii Krajowej. Dojazd na parking przy Jastrzębskiej Spółce Węglowej będzie możliwy od ulicy Prostej.  

W trakcie trwania imprezy nastąpi zmiana organizacja ruchu drogi wyjazdowej ze szpitala, która będzie się odbywać bramką wjazdową.

Zapraszamy w tych godzinach do kibicowania, a za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.