Żelazny znów doceniony

Dopiero co zwyciężył w głosowaniu internautów na Najlepszą Przestrzeń Publiczną, a już zdobywa kolejne wyróżnienie. Żelazny Szlak Rowerowy został rowerową inwestycją 2019/2020.

Ta nagroda jest tym bardziej cenna, że została przyznana przez towarzystwa rowerowe i środowiska związane z dwoma kółkami. Miasto o nią nie aplikowało. To była zupełnie oddolna inicjatywa rowerzystów z Zagłębia i Metropolii Katowickiej. Jesteśmy niezmiernie dumni z tego wyróżnienia – mówi Jarosław Piechaczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji i jednocześnie miejski oficer rowerowy.

Rower Power to pomysł Sosnowieckiego Stowarzyszenia Rowerowego i Rowerowych Katowic. Z ich inicjatywy przyznawane są coroczne nagrody oraz antynagrody – od środowisk rowerowych dla miast, gmin, urzędników, społeczników i organizacji.

Chcemy nagradzać tych, którzy naprawdę na to zasłużyli i dlatego wyróżnienia przyznawane będą ostrożnie, by nie okazało się za kilka lat, że wartość nagrody jest niska – mówi Krzysztof Popławski z Sosnowieckiego Stowarzyszenia Rowerowego.

Wyróżnienia przyznano w kategoriach: gmina przyjazna rowerzystom, rowerowa inwestycja roku, aktywista rowerowy i najlepszy oficer rowerowy. Żelazny Szlak Rowerowy został wybrany najlepszą rowerową inwestycją 2019/2020.

Ta nagroda świadczy o tym, że Żelazny Szlak Rowerowy, który tworzyliśmy wraz z pozostałymi czterema partnerami, jest produktem turystycznym, którego walory doceniają ludzie nie tylko z najbliższej okolicy, ale też z całego regionu. To oznacza, że przyjęliśmy słuszną politykę tworzenia przemysłu czasu wolnego. Jego filarem będzie Żelazny Szlak Rowerowy, Park Zdrojowy i Łaźnia Moszczenica – komentuje prezydent Anna Hetman.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.