Bohaterowie zapinają pasy

Słodkie upominki i balony w czasie kontroli drogowej. Tak o bezpieczeństwie drogowym przypominały przedszkolaki.

Przedszkole Specjalne, klasy mundurowe z Liceum Ogólnokształcącego nr 3 i Komenda Miejska Policji połączyły siły, by podczas Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach przypomnieć kierowcom o zapinaniu pasów i bezpiecznym przewożeniu dzieci.

– Tegoroczna akcja miała na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo przewożonych w samochodach osobowych dzieci. Pomysł powstał jak zawsze z „burzy mózgów” kadry pedagogicznej przedszkola nastawionej nie na „karanie”, ale na „wzmacnianie pozytywne” czyli wzmacnianie prawidłowych wzorców zachowań. Myślę, że kierowcy obdarowani słodyczami i balonami na długo zapamiętają nasze wspólne spotkanie, a my ze swojej strony chcieliśmy zwyczajnie po ludzku podziękować im za zadbanie o bezpieczeństwo tych, którzy sami tego zrobić nie mogą – czyli naszych najmłodszych mieszkańców miasta– mówi Joanna Łodzińska-Czoch, dyrektorka Przedszkola Specjalnego.

Podczas akcji policjanci zatrzymywali pojazdy do kontroli. Następnie rozmawiali na temat bezpiecznego przewożenia dzieci, a te wręczały kierowcom upominki.

„Kontrole drogowe” tego dnia przeprowadzały też przedszkolaki z PP7 i PP21.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.