Biblioteka zaprasza na konkurs „Kartka z podróży”

Stwórz pocztówkę inspirowaną odkryciami polskich podróżników.

Zapraszamy do udziału w ogólnomiejskim konkursie plastycznym, którego celem jest wykonanie pocztówki inspirowanej podróżami i odkryciami XIX i XX wiecznych polskich odkrywców i podróżników. Praca prezentować może skarby starożytnego Egiptu odkrywane przez Kazimierza Michałowskiego, krajobrazy Afryki eksplorowane przez Kazimierza Nowaka, zapierające dech w piersiach szczyty Himalajów bądź niezwykłe kraje przemierzane przez Toniego Halika. Prace konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną w formacie A-5.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej, a prace będą oceniane w dwóch kategoriach:

  • uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych
  • uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych.

Na prace czekamy do 30 września 2021 r. w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci przy ul. Wielkopolskiej 1a. Regulamin znajduje się tutaj.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Na nieznanych lądach –historia polskich odkrywców i podróżników” dofinansowanego przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo”-2021.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.