Rondo na Granicznej przejezdne już jesienią!

Już niedługo będzie można przejechać rondem na skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego z ulicami Graniczną i Północną.

Skrzyżowanie zostanie otwarte najprawdopodobniej na przełomie października i listopada, jednak dokładny termin zależny jest od warunków atmosferycznych. Rondem będzie można przejechać jeszcze przed oficjalnym odbiorem inwestycji – ma to na celu poprawę  drożności ruchu samochodowego w mieście.

Przypomnijmy, że rondo będzie miało średnicę aż 28 metrów, co czyni je jednym z największych w mieście. Będzie to równocześnie pierwsze w Jastrzębiu-Zdroju rondo turbinowe. Oznacza to taką konstrukcję, która automatycznie naprowadza kierowcę na odpowiedni zjazd z ronda – nie można po nim jeździć na około, lecz wymusza ono zjazd, zapewniając płynniejszy ruch pojazdów. Wraz z budową ronda, wszystkie drogi najazdowe uzyskają nową nawierzchnię (łącznie 600 metrów ), a także wyposażone zostaną w  przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. 

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.