Noc Bibliotek 2021

9 października zapowiada się „wzmacniająca noc”.

Tegoroczne hasło Nocy Bibliotek brzmi „Czytanie wzmacnia!”. My wiemy jak wzmocnić potrzebę czytania.

Jeśli lubisz spędzać czas z książką to nie mogłeś trafić lepiej. Odwiedź nas w sobotę 9 października i przekonaj się jaką moc ma czytanie.

Noc Bibliotek rozpoczniemy od Pionierskiej wyprawy, do której zaprosimy dzieci i młodzież. Podczas gry miejskiej poznamy polskich odkrywców i podróżników. Zagadki i zadania przenosić nas będą na kolejne kontynenty i przybliżać będą informacje na temat niezwykłych przygód alpinistów, podróżników i odkrywców. Dla najlepszych graczy przewidzieliśmy nagrody!

Ale to nie wszystko! Przygotowaliśmy również warsztaty dla dzieci, które przybliżą postać i twórczość Stanisława Lema. Do fantastycznego świata robotów i wynalazków przeniesiemy się za sprawą Daniela Odiji.

Dorośli również tego dnia znajdą coś dla siebie. Miłośnicy muzyki będą mogli nie tylko zakupić płyty winylowe podczas Vinyl Giełgy, ale także porozmawiać o muzyceNa dorosłych miłośników literatury czekają dwa interesujące spotkania.

Na początek o potrzebie czytania, rynku książki, przyjemności lektury porozmawiamy z Łukaszem Wojtusikiem, dziennikarzem i autorem podcastu Alfabet Wojtusika. O literaturze biograficznej, Annie Jantar, Irenie Kwiatkowskiej porozmawiamy z Marcinem Wilkiem dziennikarzem, blogerem, autorem książek:  Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia, Kwiatkowska. Żarty się skończyły, Pokój z widokiem. Lato 1939.

Miejska Biblioteka Publiczna

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.