Mieszkania przy Gagarina już prawie gotowe

Lokale zostaną oddane do użytku na początku grudnia.

Cztery mieszkania dla osób niepełnosprawnych i 15 lokali tymczasowych, przeznaczonych dla osób po eksmisji, powstaje w Jastrzębiu-Zdroju. Adaptacja budynku przy ulicy Gagarina trwa od lutego 2021 a ukończenie prac zaplanowane jest na koniec listopada.

Mieszkania dla osób niepełnosprawnych składają się z pokoju, łazienki i aneksu kuchennego. Mają ponad 35 metrów kwadratowych powierzchni. Lokale tymczasowe są przeznaczone dla osób po eksmisji, które nie mają prawa do mieszkania socjalnego. Ich powierzchnia wynosi od 13 do 19 metrów kwadratowych, a toalety i natryski są wspólne. W budynku powstają też pomieszczenia dla Centrum Usług Społecznych, Placówki Wsparcia Dziennego i siedziba sołtysa.

Na chwilę obecną większość prac wykończeniowych wewnątrz budynku jest ukończona. Pozostały nam głównie roboty porządkowe i zagospodarowanie terenu wokół – mówi Jarosław Hanzlik, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Nieruchomości.

Wykonano już termomodernizację, w tym ocieplenie ścian i dachu, izolację przeciwwilgociową i termiczną ścian fundamentowych. Przeprowadzono remont centralnego ogrzewania, instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Wymienione zostały okna i drzwi. Do wykonania pozostało malowanie ścian w częściach mieszkalnych, malowanie posadzek loggiowych, montaż parapetów zewnętrznych w oknach loggiowych, ułożenie paneli w mieszkaniach na parterze, montaż baterii, prace porządkowe. Pozostaje jeszcze montaż podjazdów dla osób niepełnosprawnych do części użytkowej i mieszkalnej, montaż balustrad dojścia do budynku, ułożenie lastryka na schodach zewnętrznych, rozplantowanie ziemi, uporządkowanie terenu, wykonanie okładziny cokołów.

Koszt robót budowlanych to 2 miliony 500 tysięcy zł. Wykonuje je konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowlane CZĘSTOBUD z siedzibą w Częstochowie iPrzedsiębiorstwo Budowlane BUDOPOL z siedzibą w Jaskrowie.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.