Prace idą pełną parą

Plac zdrojowy ma być gotowy w I kwartale 2022 roku.

Prace przy przebudowie placu postępują zgodnie z harmonogramem. Wykonawca wszedł na teren budowy wiosną tego roku. Do tej pory dokończono wykopy i przewierty pod drogą.

Aktualnie firma Garden Designers Derkacz i Wspólnicy jest w trakcie układania nawierzchni z płyt granitowych. Wykonywane są jednocześnie instalacje sanitarne i wodociągowe oraz elektryczne.

W ramach zadania zaplanowano jeszcze przebudowę istniejącej drogi dojazdowej do Domu Zdrojowego, budowę schodów terenowych, fontann terenowych na skarpie, przebudowę napowietrznej linii telekomunikacyjnej na podziemną, przeniesienie w inną lokalizację istniejącej stacji transformatorowej, budowę siedzisk, wymianę tablicy upamiętniającej miejsce męczeńskiej śmierci 15 więźniów KL Auschwitz-Birkenau, budowę nowoczesnego oświetlenia placu, a także wykonanie nasadzeń nowej roślinności, zgodnie z wytycznymi służb konserwatorskich. Plac będzie otoczony wodnymi kaskadami.

Całość będzie kosztowała prawie 5 mln 478 tysięcy zł. Przewidywany termin zakończenia robót to I kwartał 2022 roku. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Rewitalizacja części zabytkowego Parku Zdrojowego w Jastrzębiu-Zdroju – na potrzeby utworzenia miejsca aktywizacji społeczno-gospodarczej mieszkańców rewitalizowanych terenów”.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.