Czas przestać stygmatyzować choroby psychiczne

Fundacja Credo zaprasza na prelekcję online.

Prelekcja odbędzie się w ramach projektu „Pierwszy dzwonek – wspieranie zdrowia psychicznego” współfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Śląskie Lokalnie. Fundacja zaprasza pracodawców, pracowników instytucji, urzędów, szkół, mediów, działaczy organizacji pozarządowych, lekarzy, duchownych i wszystkich zainteresowanych na prelekcję destygmatyzacyjną na temat chorób psychicznych.

Celem prelekcji jest wzrost świadomości uczestników na temat zaburzeń i chorób psychicznych, zmniejszenie lęku przed kontaktem z osobami chorującymi psychicznie, zmniejszenie stygmatyzacji osób doświadczających kryzysów psychicznych.

Zajęcia poprowadzą Agnieszka Ejsmont, przedstawicielka Grupy Wsparcia Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego TROP, laureatka konkursu „Człowiek bez barier” i Magdalena Lipiak, psycholog, psychoterapeuta, doradca zawodowy.

W programie m.in.: podstawowe informacje o zaburzeniach psychicznych, historia choroby, co pomaga w walce z chorobą psychiczną, codzienne życie osoby po kryzysie. Uczestnicy będą też mogli zadawać pytania.

Prelekcja odbędzie się w środę 20 października w formie zdalnej na platformie Zoom w godz. 10.00-12.00. Liczba miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/prelekcja-choroby-psychiczne/ 

Link do prelekcji zostanie wysłany na adres e-mail podany w zgłoszeniu.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.