Pokazali moc

Kibice śledzący występ JKH GKS Jastrzębie w ostatnim meczu Champions Hockey League obejrzeli aż 10 goli. 7 z nich padło łupem naszych hokeistów.

Pierwsze w historii wyjazdowe zwycięstwo polskiej drużyny w rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów stało się faktem dzięki drużynie z Jastrzębia-Zdroju. JKH GKS Jastrzębie pokonał norweski Frisk Asker aż 7:3. Był to najdalszy wyjazd, a właściwie pierwszy wylot na mecz naszej drużyny od początku jej istnienia.

Do bramki gospodarzy trafiali kolejno: Łukasz Nalewajka, Siarhej Bahalejsza, Radosław Nalewajka, Roman Rac, Egils Kalns, Arturs Sevcenko i Frenks Razgals. Końcówka meczu to nieudana pogoń Norwegów, którzy zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Tym samym podopieczni Roberta Kalabera ustanowili niepisany rekord najwyższego zwycięstwa drużyny z Polski w CHL!

Nasza drużyna, debiutująca w CHL, z dorobkiem 7 punktów (1 za mecz z HC Bolzano i 6 za mecze z Frisk Asker) zajęła trzecie miejsce w grupie i wraca z podniesionym czołem. Dziękujemy!

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.