Będziemy kusić Czechów naszymi atrakcjami

Popularny kucharz, karminadle, szałot i „żelazna klapsznita” na Żelaznym Szlaku Rowerowym.

Miłośnicy dwóch kółek, którzy miniony weekend postanowili spędzić na Żelaznym Szlaku Rowerowym stali się częścią filmowej produkcji z udziałem Adama Borowicza. Pracę ekipy filmowej można było zobaczyć m.in. przy pomniku Porozumienia Jastrzębskiego, w Parku Zdrojowym i na OWN-e. Adam Borowicz kręcił film promujący Żelazny Szlak Rowerowy oraz turystyczne atrakcje Jastrzębia-Zdroju i Karwiny.

To część naszej kampanii reklamowej promującej walory turystyczne Jastrzębia-Zdroju. Nie ukrywam, że jej głównymi adresatami będą Czesi. Chcemy ich zachęcić do spędzania czasu wolnego w naszym mieście. Kusić będziemy nie tylko atrakcjami turystycznymi, ale i śląską kuchnią – mówi prezydent Anna Hetman.

Popularny juror telewizyjny, bloger i kucharz regionalny na stacji Ruptawa przy Żelaznym Szlaku Rowerowym gotował śląski obiad, opowiadając jednocześnie o tradycjach kulinarnych naszego regionu. Rowerzyści, którzy w niedzielne południe przejeżdżali w okolicach stacji Ruptawa mieli okazję spróbować śląskiego szałotu, oberiby na gęsto i karminadla. Powstała też nowa propozycja kulinarna – „żelazna klapsznita“.

W opinii rowerzystów przygotowane przez Adama Borowicza kanapki były bardzo smaczne. Zresztą to właśnie w trakcie gotowania mieszkańcy wraz z kucharzem wymyślili nazwę „żelazna klapszita”. Na pewno będziemy chcieli, by to danie zagościło w Jastrzębiu-Zdroju na dłużej. Mamy już pewne pomysły, ale jest za wcześnie, by je ujawniać – dodaje Hetman.

Filmowcy realizowali program także w czeskiej Karwinie. Tam Adam Borowicz z kamerami wędrował m.in. w okolicach Parku Zdrojowego w Darkowie, parku Bożeny Nemcovej, Pałacu Frysztat i rynku Masaryka. Na tle Karwińskiego Morza kamery uwieczniły gotowanie duszonego w piwie boczku z zasmażaną kiszoną kapustą i knedlami bułczanymi.

Film promujący Żelazny Szlak Rowerowy i jego okoliczne atrakcje przygotowywany jest w ramach transgranicznego projektu Jastrzębia-Zdroju i Karwiny. Kolejnym działaniem projektu będzie doposażenie szlaku w punkty do ładowania rowerów elektrycznych wraz z systemem naprawczym, dwa w Jastrzębiu-Zdroju i dwa w Karwinie.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.