Tym razem będą kwestować!

Tradycyjnie, 1 listopada, będzie można wesprzeć jastrzębskie hospicjum.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią odbędzie się zbiórka funduszy na rzecz Hospicjum Domowego im. księdza Eugeniusza Dutkiewicza. W uroczystość Wszystkich Świętych, na jastrzębskich cmentarzach pojawią się uczniowie szkół średnich, sportowcy, artyści, a także osoby publiczne cieszące się zaufaniem społecznym. Wszystkich połączy jeden cel – wsparcie osób znajdujących się w terminalnym okresie choroby nowotworowej. Kwesta organizowana jest już od 17 lat, a jej tegoroczne hasło brzmi: PROMYK NADZIEI.

Wolontariusze będą wyposażeni w identyfikatory imienne ze zdjęciem oraz oznaczone puszki. Jastrzębskie Hospicjum utrzymuje się wyłącznie z darowizn, zbiórek publicznych oraz odpisów podatkowych na rzecz organizacji pożytku publicznego (w ramach akcji Podaruj swój 1%).

W tym roku zebraną kwotę zamierzamy przeznaczyć na środki higieny osobistej i sprzęt potrzebny do opieki nad chorymi. Już teraz dziękujemy za Waszą życzliwość, przychylność i hojność – mówi Tomasz Sember, koordynator kwesty.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.