355 drzew i 78 krzewów

Z okazji Dnia Drzewa uczniowie jastrzębskich szkół i przedszkoli posadzili przy swoich placówkach mnóstwo nowych roślin.

Uczniowie 35 jastrzębskich placówek oświatowych posadzili na swoich terenach 355 drzew oraz 78 krzewów. Wśród nich znalazły się takie gatunki jak: klon pospolity, jodła koreańska, różne odmiany lipy, jarząbu czy brzozy. Największym zainteresowaniem cieszyły się sadzonki śliwy pissardi oraz głogu dwuszyjkowego.

– Wskazywanie piękna i różnorodności przyrody poprzez bezpośredni kontakt z nią, pokazuje jak wiele zależy od nas samych– podkreśla Anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Dzień Drzewa to międzynarodowa akcja, która w Polsce odbywa się 10 października. Ma uświadamiać, że sadzenie drzew jest najprostszym sposobem zapobiegania zmianom klimatu. Drzewa pochłaniają dwutlenek węgla, który jest główną przyczyną globalnego ocieplenia, produkując w zamian niezbędny do życia tlen.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.