Spotkanie i warsztaty z Łukaszem Wierzbickim

Po raz pierwszy jastrzębską bibliotekę odwiedzi autor książek „Afryka Kazika”, „Machiną przez Chiny” czy „Dziadek i Niedźwiadek”. Spotkanie będzie okazją do poznania niezwykłych przygód Kazimierza Nowaka – podróżnika, który samotnie przemierzył Afrykę na rowerze.

Uczestnicy poznają barwne życie mieszkańców Afryki oraz mrożące krew w żyłach przygody jakie spotkały bohatera książki.Łukasz Wierzbicki jest podróżnikiem i autorem książek dla dzieci i młodzieży a także Przewodniczącym Rady Fundacji im. K. Nowaka.

Zaraz po spotkaniu zapraszamy na warsztaty z autorem inspirowane postacią Kazimierza Nowaka. Bohater książki Łukasza Wierzbickiego był polskim podróżnikiem, korespondentem i fotografem oraz pionierem polskiego reportażu. W latach 1931–1936 przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe, a następnie z powrotem, pokonując około 40 tys. km rowerem, pieszo, konno, na wielbłądzie, czółnem oraz pociągiem. Warsztaty przybliżą postać Kazimierza Nowaka, jego dokonania oraz w szczegółowy sposób zaprezentują trasę po Afryce.

Na to nietuzinkowe spotkanie zapraszamy 21.10.2021 r. od godz. 17:00 do Biblioteki Głównej przy ul. Wielkopolskiej 1a.

Biblioteka Główna

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.