Nowe obiekty handlowe w Zdroju? Miasto prowadzi rozmowy z inwestorami

Brak marketów popularnych marek w Zdroju to temat, który sygnalizowało nam wielu czytelników. Zapytaliśmy Urząd Miasta o inwestorów chcących działać na terenie Osiedla.

– Na terenie Zdroju przydałby się solidny supermarket typu Biedronka, Lidl itp. – czytamy w jednej z otrzymanych od naszych czytelników wiadomości.

Większy sklep w Zdroju miałby pomóc w zarówno szybkich codziennych, jak i dużych tygodniowych zakupach. Szczególnie miałby ulżyć osobom starszym lub mającym trudności z pokonaniem większych odległości.

– Nie każdy posiada samochód, co za tym idzie – nie jest w stanie jeździć często do centrum Jastrzębia – czytamy dalej.

Poprosiliśmy Urząd Miasta o odpowiedź na pytania związane z tematem. Udzielił ich Piotr Kędzierski – Zastępca Naczelnika, Wydział Strategii, Rozwoju i Obsługi Inwestora.

Czy miasto prowadzi rozmowy z inwestorami nt. obiektów handlowych na terenie Zdroju?

Tak, prowadzimy obecnie rozmowy z inwestorami dotyczące możliwości rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Zdroju, w tym m.in. działalności handlowej.

Czy miasto robi coś, by w Zdroju pojawili się inwestorzy zainteresowani projektami handlowymi?

Tak, jednym z priorytetowych zadań zawartych w „Strategii Rozwoju miasta Jastrzębie-Zdrój 2030+” jest tworzenie warunków dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w sektorze okołoturystycznym, poprzez utworzenie deptaka na ul. 1 Maja. Ponadto prowadzone są prace remontowe w obrębie Parku Zdrojowego, służące uatrakcyjnieniu tej części miasta, co przełoży się na wzrost jej atrakcyjności wśród mieszkańców oraz turystów, a finalnie i przedsiębiorców.

Sprawę będziemy obserwować i informować Państwa o postępach.

Natalia Makselon
Natalia Makselon

Redaktorka. Prowadząca serwisy lokalne Beskid Śląski 24 oraz Życie Jastrzębia.