Jastrzębski Węgiel z Superpucharem Polski

Nasz mistrz nie dał szans zdobywcy Pucharu Polski. Bez straty seta pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Kapitalny początek sezonu Jastrzębskiego Węgla – Superpuchar Polski trafił w ręce naszych siatkarzy! Podopieczni Andrei Gardiniego w trzech setach uporali się z rywalem i wznieśli w górę okazałe trofeum… dzień po naszych hokeistach, którzy Superpuchar przywieźli z Oświęcimia. To kolejny historyczny moment w dziejach jastrzębskiego sportu.

W pierwszym secie nie pozwoliliśmy ZAKSIE na wiele. Pewna wygrana do 18 pozwalała z optymizmem przewidywać końcowy wynik, jednak mając w pamięci bój na Torwarze z 3. kolejki PlusLigi niektórzy kibice z pewnością woleli wstrzymać się z wyrokami do końca. Bardziej zacięta była druga partia, w której zespół z Kędzierzyna-Koźla wyszedł nawet na czteropunktowe prowadzenie, mimo to przegrał do 22. Trzeci set, rozgrywany na przewagi, dał kibicom zdecydowanie najwięcej emocji. Szali zwycięstwa długo nie mógł przechylić na swoją korzyść żaden z zespołów. Wybuch radości w naszej ekipie spowodował Jurij Gladyr, który asem serwisowym zdobył trzydziesty punkt.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.