Lekcje o mieście w „Korfantym”

Prezydent Anna Hetman spotkała się z uczniami Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju.

W ramach „Lekcji o mieście” młodzież miała okazję do bezpośredniego zadawania pytań, dzięki czemu poznała istotę władzy samorządowej. Poruszono również sprawy bieżące związane z funkcjonowaniem miasta.

Czwartkowe spotkanie z prezydent miasta Anną Hetman odbyło się w trzech turach, tak aby mogła w nich wziąć udział jak największa liczba uczniów. Wcześniej młodzież pod kierunkiem nauczycieli wiedzy o społeczeństwie przygotowała pytania. Można je było również zadać „na gorąco”, podczas bezpośredniej rozmowy z gościem.  Spotkanie moderowali Jakub Grochowski – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz Julia Żytka – zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

– Spotkaniem z Panią Prezydent inaugurujemy cykl  Spotkań „Korfantego” z ciekawymi i ważnymi  dla społeczności naszej szkoły i miasta osobami. Chciałabym, aby młodzież „Korfantego” miała możliwość bezpośredniego kontaktu z interesującymi ludźmi, którzy pochodzą z Jastrzębia-Zdroju, ludźmi  którzy będą mogli podzielić się  swoją wiedzą i doświadczeniem. W ten sposób może uda się niektórych Naszych Uczniów zachęcić do działania, może ktoś zostanie zainspirowany jakąś nieznaną dziedziną. Takie spotkania na pewno poszerzą wiedzę i  horyzonty uczniów „Korfantego” – mówiła dyrektor szkoły Ewa Mentel.

Młodzież poruszała sprawy istotne dla Jastrzębia. Pytano m.in. prezydent, jak zatrzymać młodych ludzi w mieście, jak rozwinąć gospodarkę w kierunkach innych niż górnictwo, kiedy można spodziewać się uruchomienia kolei, czy branża turystyczna ma szansę rozwoju oraz w jakich kierunkach będzie rozwijać się miasto w najbliższych latach. Nie zabrakło pytań o charakterze osobistym, dotyczących, co skłoniło Annę Hetman do kandydowania na urząd prezydenta miasta, a także, jak na jej wybór zareagowała rodzina.

– Jestem zbudowana postawą młodych ludzi z „Korfantego”. Wykazali duże zainteresowanie sprawami miasta i to zarówno tymi bieżącymi, jak  i dotyczącymi szerszych zagadnień, jak na przykład rozwojem gospodarczym, planami na przyszłość czy tworzeniem jego turystycznego oblicza. Już niedługo to właśnie oni – obecni uczniowie będą decydować o przyszłości naszego miasta – mówiła prezydent Anna Hetman. 

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.