To „Mural Roku”!

Mural przy ulicy Śląskiej, stworzony z okazji 40-lecia Porozumienia Jastrzębskiego, został nagrodzony w ogólnopolskim konkursie.

Zaszczytny tytuł „Muralu Roku” przyznała naszemu muralowi Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami. To pokłosie V edycji konkursu Inwestycja Roku. W tym roku po raz pierwszy w ramach konkursu oceniano również murale. Obraz stworzony w Jastrzębiu-Zdroju z okazji 40-lecia podpisania Porozumienia Jastrzębskiego zwyciężył w właśnie w tej kategorii.

Mural przy ulicy Śląskiej został odsłonięty w rocznicę podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. Jego projekt wyłoniono w ogolnopolskim konkursie – stworzyła go Ewa Podlodowska.

– Bardzo cieszy mnie to wyróżnienie. Mural, który powstał w naszym mieście z okazji Porozumienia Jastrzębskiego, ma nowoczesną, nieco nieoczywistą formułę. Każdy, kto zna historię naszego miasta, dostrzeże na nim mnóstwo symboli wprost odnoszących się do treści Porozumienia Jastrzębskiego – podkreślała prezydent Anna Hetman

Te cechy najwyraźniej doceniła również komisja konkursowa, która przyznała naszemu projektowi I miejsce ex aequo z łódzkimi muralami, znajdującymi się na osiedlu Primo. Prócz nich nagrodzono również 2 inne realizacje. Pełna lista zwycieżców przedstawia się następująco:

I miejsce Miasto Jastrzębie-Zdrój: Mural z okazji rocznicy 40-lecia Porozumienia Jastrzębskiego 

I miejsce Grupa Profbud Sp. z o.o.Osiedle Primo Etap I i II

II miejsce Gmina TrzciankaMural Karpie Diem

III miejsce Gmina Kozienice: Historyczny mural – 1920 polskie zwycięstwo dla wolności Europy

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.