Jastrzębski sztab WOŚP przystępuje do pracy

Oficjalnie zarejestrowano jastrzębski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorem finału jest Stowarzyszenie „Z Korfantym w przyszłość”, działające przy ZS nr 2.

Jarosław Potępa, szef sztabu, zapowiada, że zaczyna się praca nad 30. finałem orkiestry, który odbędzie się pod hasłem: Przejrzyj na oczy!

– Ruszyły prace nad naszym, jastrzębskim finałem. Jeśli tylko sytuacja pandemiczna pozwoli, to scena główna będzie znajdowała się, wzorem lat ubiegłych, przed kinem „Centrum”. Siedzibą sztabu jest Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, tam wolontariusze otrzymają identyfikatory i tam będziemy liczyć pieniądze – mówił.

Szczegółowy program jest trakcie opracowania. W momencie, kiedy ruszy rejestracja wolontariuszy sztab poinformuje o tym za pośrednictwem profilu na FB oraz w mediach lokalnych.

– Stowarzyszenie „Z Korfantym w przyszłość” już drugi raz będzie organizatorem jastrzębskiego finału WOŚP. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w akcji charytatywnej, która cieszy się dużą popularnością wśród naszych mieszkańców – mówiła Anna Kłosowska, prezes stowarzyszenia, nauczycielka Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju.

Jubileuszowy 30. finał WOŚP zbiera środki na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Odbędzie się w niedzielę 30 stycznia.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.