Rusza remont na jastrzębskiej neurochirurgii

Szpital przeznaczy na niego prawie 4 miliony.

Zdecydowana większość tych środków, bo 2,8 mln zł, pochodzi z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ponad 1,1 mln zł dołożyły władze województwa, zaś sam szpital przeznaczył na ten cel 72 tysięcy zł.

Roboty budowlane właśnie się rozpoczęły, w związku z tym konieczna była reorganizacja oddziału. Przebieg remontu został zaplanowany tak, aby nie zakłócał on funkcjonowania oddziału i możliwie najmniej wpłynął na komfort pobytu pacjentów i będzie przebiegał dwuetapowo.

W pierwszej kolejności przebudowa obejmie prawy odcinek, a utrudnienia potrwają kilka miesięcy. Obecne tam dziś łóżka zostaną przeniesione na drugą cześć oddziału, a miejsca przewidziane na izolatoria znajdą się w innej części szpitala. Dzięki temu udało się uniknąć redukcji łóżek, bez zmian również pozostają numery telefonów.UM Jastrzębie-Zdrój.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.