Jak oszczędzać na wodzie?

4000 zł rocznie może kosztować nas nieszczelna spłuczka.

Ponad 350 zł to niepotrzebny wydatek na codzienną butelkę wody. Kilkadziesiąt złotych zapłacimy za nadmierne używanie soli w zmywarce, a niewłaściwe zabezpieczenie wodomierza uszczupli nasz budżet o kolejne kilkaset złotych. Zmiana nawyków może przynieść nam spore oszczędności.

Kropla drąży… dziurę w budżecie

Kapiący kran może nas kosztować 30 zł miesięcznie. Delikatny, prawie niewidoczny gołym okiem wyciek ze spłuczki to wydatek 70 zł. Mocny wyciek w toalecie uszczupli nasz budżet nawet o 340 zł miesięcznie. Roczne koszty takich awarii przyprawiają o zawrót głowy! Regularna kontrola domowych instalacji może pozwolić na zaoszczędzenie sporej kwoty. Kapiący kran widać gołym okiem, jednak wyciek z toalety może być niezauważalny i wymagać dokładnej obserwacji.

Nie daj nabić się w butelkę

Zakup litrowej butelki wody mineralnej to wydatek około 1 zł. Taka sama ilość wody z kranu będzie nas kosztować… jeden grosz! Pijąc „kranówkę” dbamy też o środowisko ograniczając zużycie plastikowych butelek.

Warto podkreślić, że wzorcową jakość jastrzębskiej wody potwierdzają regularnie przeprowadzane badania. Nasza woda nadaje się do spożycia bez przegotowania. Ma dobry smak i neutralny zapach, posiada idealną czystość mikrobiologiczną, a wszystkie parametry fizyko-chemiczne są doskonałe.

Jastrzębska „kranówka” zaliczana jest do wód bardzo miękkich, co wpływa pozytywnie na żywotność urządzeń AGD. Parametry naszej wody nie wymagają stosowania dużych ilości soli w zmywarkach.

Zabezpiecz wodomierz przed zimą

Niewłaściwe zabezpieczenie wodomierza przed niskimi temperaturami może doprowadzić do jego zamarznięcia i zniszczenia. Taka awaria może również spowodować wyciek wody i zalanie pomieszczeń.

Jeżeli wodomierz znajduje się wewnątrz budynku, warto sprawdzić szczelność okien i drzwi oraz zadbać o ocieplenie pomieszczenia tak, aby mroźne powietrze nie przenikało do środka. Jeżeli wodomierz znajduje się w studzience, należy sprawdzić, czy jej pokrywa jest zamknięta i czy nie jest uszkodzona, a licznik można dodatkowo zabezpieczyć styropianem, wełną mineralną lub inną otuliną.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.