Mała Książka – Wielki Człowiek. Zachęć dziecko do czytania

Jastrzębska biblioteka zaprasza rodziców z dziećmi z roczników 2016-2018 do udziału w akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”. To ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. Znajdują się w niej: książka „Pierwsze czytanki dla…” z ilustracjami Józefa Wilkonia (starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne), poradnik dla rodziców i Karta Małego Czytelnika – karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek imienny dyplom.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.