Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna

Za nami II Konkurs Krasomówczy im. ks. Franciszka Blachnickiego.

Szkoła Podstawowa nr 13 po raz drugi została gospodarzem konkursu, podczas którego uczniowie starszych klas szkół podstawowych zmierzyli się z zadaniem zaprezentowania oracji. Tym razem temat przemówień brzmiał: „Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe!”. W swoich wystąpieniach uczniowie nawiązywali do słów kardynała Wyszyńskiego, autora słów będących tematem tegorocznej edycji konkursu. Honorowy patronat nad konkursem sprawowała prezydent Anna Hetman.

Poza uczestnikami, wśród obecnych był i przemawiał między innymi Hieronim Ochnio, działacz „Solidarności”, który w sierpniu 1980 r. dostarczył strajkującym w kopalni „Manifest Lipcowy” postulaty z Wybrzeża. Opowiadał młodym ludziom o wydarzeniach lat osiemdziesiątej i walkach o wolność, w których brał udział.

Pierwsze miejsce zajęła Karolina Ligas. Druga lokata przypadła Zuzannie Kaszubie. Dodatkowo jury przyznało trzy wyróżnienia. Otrzymały je: Weronika Perka, Anna Herjan i Nadia Mańkowska.

Skład jury:

Tomasz Tuszyński – dyrektor Teatru Cordis

Izabela Bonarek – doradca metodyczny języka polskiego

Monika Dudacy – zastępczyni naczelnika Wydziału Edukacji

ks. Michał Woliński – proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego

Roman Brudziński – przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.