Będziemy mieli Plac Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Plac przed Miejskim Ośrodkiem Kultury uzyska nową nazwę.

Przypomnijmy, że miesiąc temu do miasta wpłynęła petycja mieszkańców, by zasługi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy docenić nadając jej nazwę jednemu z rond.

– Propozycji było wiele. W opinii mojej i radnych lepszym miejscem dla tej nazwy będzie plac, gdzie odbywają się coroczne finały orkiestry, koncerty, jarmarki świąteczne, miejsce pełne ludzi – mówi prezydent Anna Hetman.

28 października radni zdecydowali, że plac przed kinem Centrum będzie nazwany imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Decyzja zapadła podczas sesji Rady Miasta. To efekt porozumienia między radnymi, prezydent Anną Hetman i Esterą Woźniak-Prycelas, przedstawicielką komitetu mieszkańców, wnioskujących wcześniej by imieniem tym nazwać nowo powstałe rondo na ulicy Granicznej.

– Jestem zadowolona z tego porozumienia, nigdy bym nie pomyślała, że plac w naszym mieście będzie nosił tę nazwę. Na początku byłam przeciwna tej propozycji. Przeprowadziłam wiele rozmów zarówno z radnym Jarosławem Potępą, jak i z panią prezydent. Po przemyśleniu sprawy muszę przyznać, że to lepszy pomysł. Plac jest bardziej „żywy” w świadomości mieszkańców, niż rondo. Podjęłam taką decyzję, aby pokazać, że WOŚP nigdy nie powinno być powodem do konfliktów. Jednocześnie dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy głosowali za tą nazwą podczas konsultacji dotyczących nazwy ronda – mówi Estera Woźniak-Prycelas.

Decyzja o nazwie ronda jeszcze nie zapadła.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.