„Żelazny” z wyróżnieniem marszałka

Znamy już najlepsze śląskie przestrzenie.

Nie tylko nagrodę publiczności, ale i wyróżnienie specjalne Marszałka Województwa Śląskiego otrzymał Żelazny Szlak Rowerowy w konkursie na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną”.

Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych otrzymało Centrum Usług Społecznych w Zabrzu. Drugie miejsce na podium należy do Domu Przyrodnika w Hażlachu.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Muzeum Śląskim w ramach obchodów Śląskich Dni Architektury. W jury zasiadali członkowie Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno – Architektonicznej. Galę połączono z ogłoszeniem wyników w konkursie Architektura Roku.

Na tegoroczną, 22. edycję konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna” wpłynęły 33 zgłoszenia z 27 gmin.

– Dziękuję marszałkowi za wyróżnienie, a jastrzębianom za każdy oddany głos. Pokazaliście, że macie w sobie ducha walki i solidarności. Hażlachowi i pozostałym gminom dziękuję za niesamowitą walkę do samego końca – mówiła prezydent Anna Hetman.

W głosowaniu w plebiscycie internautów Żelazny Szlak Rowerowy zwyciężył uzyskując rekordową liczbę punktów – aż 4296.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.