To będzie wyjątkowy spektakl

Już w tę niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju „Kobieta z wydm” – widowisko teatru przedmiotu wykorzystujące rzeźby kinetyczne, figury witrażowe i elementy teatru cieni.

„Kobieta z wydm” inspirowana jest  powieścią wybitnego japońskiego pisarza Abe Kobo. Spektakl przygotowany dzięki współpracy Instytutu Teatru Przedmiotu z Fundacją Harmonicznego Chaosu, będzie można zobaczyć 09.11.2021 r o godzinie 19:00 w Domu Zdrojowym.

– Pokażemy dwie historie prowadzone polifonicznie, które łączy wspólny temat – kuszenie. Pokusa pojawia jako konsekwencja ucieczki nazwanej poszukiwaniem. Pojawia się w miejscu ustronnym, pustynnym. To pokusa władzy, pokusa życia wiecznego i pokusa mocy. Pierwsza historia to opowieść artysty, który usprawiedliwia swe istnienie tworzonym dziełem sztuki. Druga historia to rzecz o naukowcu, który pragnąc dostać się na karty encyklopedii, wyrusza na poszukiwanie nieznanego gatunku owada. I tym warunkuje sens swego istnienia. Obaj doświadczają niemocy, kruchości i niewoli. Obaj ulegają pokusie, mając świadomość, że pokusie nie uległ tylko Jeden Taki, co na krzyżu skończył. Ale to inna historia – zapowiadają organizatorzy.

Na spektakl obowiązuje wstęp wolny. Informacje i rezerwacja miejsc e-mail: fuhacha@gmail.com , tel.: 513086463 Ilość miejsc ograniczona.

Wydarzenie organizowane zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Partnerem pokazu jest Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju.

Twórcy spektaklu:

Scenariusz i inscenizacja – Adam Walny
Rzeźby kinetyczne – Piotr Bożyk
Muzyka – Chiao–Hua Chang
Witraże – Adam Walny
Światło – Mariusz Cholajda
Występują – Adam Walny, Mariusz Cholajda

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.