„W sporcie trzeba mieć charakter”

Różni ich niemal wszystko: uprawianie dyscypliny sportu czy doświadczenie. Łączy pasja.

Dwoje utalentowanych jastrzębskich sportowców:  Zuzanna Jaskulska i Łukasz Miśkiewicz, odebrało gratulacje od prezydent Anny Hetman. Podczas wtorkowego spotkania wszyscy zgodnie podkreślali, że w sporcie najważniejsza jest pasja i wytrwałość.

Łukasz Miśkiewicz to dwukrotny medalista mistrzostw Europy w amp futbolu. Ostatni z medali – brązowy – wywalczył w tym roku w Krakowie. Miśkiewicz jest bramkarzem – jednym z najlepszych w Polsce. Niespełna 10 lat temu, w okropnym wypadku w kopalni stracił prawą rękę. Omal nie stracił wówczas życia. Już bez ręki grał w rezerwie GKS Jastrzębie, a od 6 lat występuje w reprezentacji kraju w amp futbolu. Co ciekawe, przed wypadkiem był napastnikiem, teraz sprawdza się jako bramkarz. Obecnie trenuje w klubie Podbeskidzie Kuloodporni w w Bielsku-Białej.

– W sporcie przede wszystkim trzeba mieć charakter. Zarówno wygrane, jak i porażki – wszystko trzeba umieć przepracować – podkreślał brązowy medalista mistrzostw Europy.

Zuzanna Jaskulska jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju. We wrześniu zdobyła brązowy medal na X Mistrzostwach Świata Federacji WIFSA w jeździe figurowej na rolkach. Jak podkreśla, trenuje po kilkanaście godzin w tygodniu – głównie samodzielnie. Sporadycznie korzysta z porad trenera. Młoda rolkarka samodzielnie również przygotowuje programy na zawody, dobiera muzykę i stroje. W przyszłości chciałaby szkolić młodych sportowców.

– Spotkanie z tak utalentowanymi sportowcami to dla mnie ogromna przyjemność. Życzę, byście zawsze mogli kierować się tą pasją, której tak jesteście pełni. Serdecznie gratuluję Wam dotychczasowych sukcesów – mówiła prezydent Anna Hetman.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.